Vnejsi zatepleni domu z roku 1984, ktery uz ma instalovane vnitrni zatepleni

Rubriky:

Reklama
TK Tomáš Kučera @tomas.kucera618 před více než rokem28.12.2022 18:04:31
Vnejsi zatepleni domu z roku 1984, ktery uz ma instalovane vnitrni zatepleni

Dum v mirnem svahu zkolaudovany v roce 1984 vychazi z typoveho domku OMEGA

Cely dum ma v prizemi i v patre na vsech obvodovych stenach na vnitrni strane polystyrenovou izolaci (v roce 1984 neobvykle 😊)
Obvodove steny jsou siroke cca 36 cm a odhadovane slozeni sten viz. nacrtek (stena.xls)

Zacinam uvazovat o renovaci fasady a tim padem je otazka jestli vubec a pripadne jak dum zateplit z vnejsi strany.

Dotaz:
[1] je rozumne davat vnejsi zatepleni na dum, ktery uz ma nejakou variantu vnitrniho zatepleni?
[2] lze orientacne vycislit usporu po instalaci venkovniho zatepleni?

Klima v dome je super, polystyren z vnitrni strany nema zadna viditelna negativa.


Rocni spotreba plynu pro 4 clenou domacnost (TUV, topeni, vareni) v priloze (blizime se k 2200m3/rok) – Puvodni teplota uvnitr 21.5C snizena tuto zimu na 20.5C a stale pohoda.

Vecer vetsinou pro pohodu pritapime v neefektivni krbove vlozce drevenyma briketama – planujeme nahradit samostatne stojicima kamnama


Dum je v podstate celopodsklepena kostka u ktere je nad vchodem (zavetri+zadveri) nad ramec puvodniho projektu dalsi pokoj.
Pod celym vchodem je puvodni skladiste se stropem cca 1.2m vyhloubeno na pochozi vysku 2 m - vstup jen z venku.
Zavetrri planujeme zazdit aby cast pokoje nad nim nevisela ve vzduchu - nejstudenejsi cast domu
Zadveri a loznice ma celorocne vypnuty radiator.

Cely nevytapeny sklep s garazi je zapusten do zeme cca 1.3m ma 5 oken.
Garaz a jedna dilna ma trvale vypnute radiator

Podlahova plocha prizemi a 1. Patra je cca 80m2

Puda neobydlena, strecha puvodni vlnity ethernit - pri vymene krytiny se planuje instalace FVE - orientace na J
Kotel nekondenzacni Buderus - zatim super spolehlivy, ale to bude dalsi tema jake topeni v budoucnu...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

31 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.