Atmos dc18s špatná funkce směšovacího ventilu vrg131

Rubriky:

Reklama
PD Pavel Dvořák @pavel.dvorak84 před více než rokem08.01.2023 11:30:20
Atmos dc18s špatná funkce směšovacího ventilu vrg131

Dobrý den.
Jdu sem s prosbou o radu, popřípadě názor.
Mám asi 3 měsíce zapojený kotel ATMOS dc18s. Topenář mi zapojil kotel dle sebe a jelikož jsem o této problematice neveděl hlavu ani patu, neměl jsem s tím problém.
Zapojil pouze kotlový okruh s třícestným ventilem 50°C a čerpadlem v kotlovém okruhu.
Po postupném získávání info jsem dal jiný trojcestný ventil a do něj patronu na 65°C.
kotel hořel parádně, do 15-20 minut byl na 80°C a už šlo teplo do radiátorů.
Byl jsem vlastně plně spokojený, ale svědomí mi nedalo a nechal jsem ještě dodělat radiátorový okruh dle předepsaného zapojení (viz příloha).
Ale od te doby problém. Topím třeba hodinu a do radiátorů jde cca 35 - 40 °C, přitom kotel je natopený na nějakých 85°C a odstavený kvůli provoznímu termostatu...čeká na ochlazení teploty.
Jako by voda nešla z kotle ven. Je mi jasné, že díky směšovacímu ventilu půjde do radiátorů voda dle nastavení na něm, ale ten nástup je děsně pomalý.
v původním nastavení byl celý systém za hodinu prohřáty ták, že všechny radiátory sálaly a na zpátečce bylo cca 50°C.
Ted po zapojení radiátorového okruhu je teplota stále nízká a v baráku není skoro znát, že se topí.
Směšovací ventil jsem zkoušel samozřejmě různě přenastavovat, ale pokud ho úplně nezavřu a nepustím teplou vlastně na přímo, tak problém setrvává.
Pokud nechám směšovací ventil zavřený a odpojím čerpadlo v radiátorovém okruhu od elektřiny, vše zase chodí jako dřív.
Nenapadá někoho kde by mohl být zakopaný pes ? Předem děkuji.
PS: díky boji s místem je bohužel vzhled zapojení takový jaký je.....
Pavel

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

23 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.