Akumulační zásobník -ztráta tlaku

Rubriky:

ZK Zdeňka Krejzová @zdenka23 před 11 dny15.01.2023 13:09:55
Akumulační zásobník -ztráta tlaku

Dobrý den,
máme novou akumulační nádobu Regulus HSK 1000PR, s napojením na krb, soláry a podlahovku. Uvnitř je uzavřený šnek pro ohřev TUV. Pokud pravidelně topíme, udržuje si nádoba stálý tlak. Pokud jeden večer nezatopíme, klesne tlak na O. Teď jsme zjistili, že klesá tlak při spouštění TUV (napr.sprcha). Když se někdo sprchuje, klesá tlak, po uzavření vody se vrací, ale už ne na původní hodnotu. Divné je, že se jedná u uzavřený systém a tudíž by odpouštění vody nemělo mít vliv na ztrátu tlaku. Pokud by byl šnek uvnitř poškozený, měl by tlak v nádobě spíše stoupat, když v nádobě je 1,3 baru a přívod vody má 4bary? Musíme vždy dopustit poměrně dost vody na požadovaný tlak. Napadá vás prosím, čím to může být? Expanzka je stále na 1,1bar a drží si tlak.
Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

40 odpovědí

Zobrazit všechny reakce

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.