Benekov CosmoTHERM U35 Nastavení

Rubriky:

MP Michal Pokorný @miikeshek před více než rokem02.02.2023 11:42:55
Benekov CosmoTHERM U35 Nastavení

Dobrý den,

máme kotel Benekov U35 s EM 250 asi 10 let v provozu. Nějak jsme ho po montáži nastavili a používáme do teď na zimní vytápění (Přes léto pužíváme plynový kotel). Ale po přečtení diskuzí jsem se zhrozil že už to asi 10 let děláme špatně. Máme dvou generační zateplený dům.

Teď k tomu nastavení máme pokojový Termostat Honeywell CM727 který mám nastavený přes den na 22 stupnu v noci na 21.

Nastavení kotle mám na :

Teplota kotle nastavuju na (47 - 53 stupnu podle venkovní teploty)
Teplota spínání čerpadla na (45 - 50 podle nastavené teploty kotle) čerpadlo je nastaveno na 3 stupeň výkonu
Podávání šnekem 4s
Prodleva mezi podáváním 75s
Ventilátor 85 % (z toho máme oddělaný ten plechový kryt který ho zakrýval)

Doplňování kotle provádím co 3-5 dní podle nastavené teploty a venkovní teploty

Spotřeba uhlí na sezonu cca 3,2 t

Hořák přilepený tmelem nemám ( myslím že jsme ho měli přilepený první rok ale fungovalo to špatně)
Co jsem zjistil tak radiatory se nepřohřejou celé jen horní 1/2 takže do spátečky půjde asi jen nízká teplota (máme deskové plechové radiatory a na každém termohlavici celkem 17 ks) na chodbách je mám přiškrcené na 3 a v pokojích na 4 - 5

Co jsem pochopil tady z fora tak asi vyloženě špatně je toplota v kotli kterou máme jen na cca 50 stupnu.
Dále všichni co jsem četl měli ventilátor na mále otáčky a prodlevu mezi podáváním nastavenou tak na polovinu mojí.

Předpokládám kdybych tohle nastavil zvedne se mi rapidně spotřeba uhlí a zásobník by vydržel maximálně tak 2-3 dny.

Přikládám ještě foto zapojení za kotlem.

Moc díky všem za názory

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.