Návratnost FVE se započtením prodeje přebytečné energie do sítě

Rubriky:

Reklama
IC Ing.Petr Cermak @ing.petr.cermak před více než rokem07.02.2023 14:45:05
Návratnost FVE se započtením prodeje přebytečné energie do sítě

Uvažuji o investici do hybridní FVE . Mám ideální podmínky s velkou střechou na jih a vejde se mi tam výkon až 10kWp panelů . Můj objekt je malý penzion pro asi 20 lidí s maximální návštevnostní v létě. Proto jsem již dříve instaloval relativně levné termické panely, kterými jsem pokryl celou spotřebu TUV v letním období a ušetřil tak nízký tarif na ohřev bojlerů což mi dříve dělalo asi 75% celkových nákladů na elektřinu. Rád bych pokračoval s FVE, ale ta mi teď již vychází poměrně malá (roční spotřeba 2MWh a navrhovaný výkon 6kWp) a na její realizaci mám nabídku za 200tis (s dotaci) . Pokud bych šel do maximální velikosti 10kWp, abych maximálně využil dotaci stálo by mne to zhruba 370tis (s dotaci). Ale vrátilo by se mi někdy to navýšení ceny jen z prodeje přebytků elekřiny zpět do sítě ?
Otázka zní: Vyplatí se v současné době vyrábět elektřinu na prodej ? (Dříve to v malém moc nevycházelo)
A jaké máte kdo zkušenosti s prodejem do sítě?
Vím, že dnes je ve hře již více možností jak prodávat , ale nevím která z nich je nejvýhodnější ....

Upraveno autorem před více než rokem
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.