zateplení podlahy půdy a plašička na kuny

Rubriky:

Reklama
PZ Pavel Zahrubsky @pavel.zahrubsky před 7 týdny07.02.2023 21:07:01
zateplení podlahy půdy a plašička na kuny

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na názor. Řeším půdu a její zateplení, i když nevím jestli se tím mám zabývat. V podkroví mám pod palubkami na stropě parotěsnou folii s alu vrstvou, nad tím je vatová izolace na šířku trámu cca 24 cm. Pak je záklop ze strany půdy z  12mm OSB desek (bez systému PD). Zdá se mi, že by bylo třeba ještě mírně zaizolovat ze strany půdy, protože je na půdě chladno a myslím, že drobet tepla uniká přes strop z podkroví . Chtěl bych se zeptat jak to nejsnadněji udělat, protože chci půdu ponechat pochozí. Skladujeme tam spoustu sezonních oblečení a různých věcí co není potřeba mít v podkroví.
Napadlo mi, že bych dal na stávající OSB desky folii (nevím jaká by byla nejlepší, aby se nesrazila vlhkost vlhkého vzduchu a nezničila OSB desky a popřípadě i vatu mezi trámy) pak bych udělal ze střešních latí rošt, který bych vyplnil polystyrenem 50 nebo 60 a přes to bych dal záklop opět asi z OSB desek, aby podlaha byla pochozí. Myslíte, že je vhodné toto řešení nebo doporučujete něco jiného? Pak mi ještě napadlo půdu vybavit nějakou plašičkou na kuny. Máte něco osvědčené ? Kuny tam zatím nejsou, ale nerad bych je pozval na návštěvu :-)

Díky za případné rady. Pavel

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.