Magnetický filtr a výměna oběhového čerpadla u kotle Baxi

Rubriky:

DC David Chadima @davos před 27 dny05.03.2023 12:07:22
Magnetický filtr a výměna oběhového čerpadla u kotle Baxi

Dobrý den,
potřeboval bych radu od zkušenějších. Po konzultaci se servisákem chceme dát před kotel magnetický filtr Giacomini R146C-S ve velikosti 3/4. Máme kotel Baxi Luna 3 Comfot HT 24kw. Jde mně o to, jestli tento filtr neomezí maximální průtok kotle? Na vstup a výstup kotle jsou připojeny 3/4 uzávery, pak pokračuje trubka DN25.

Druhá věc, v kotli "dodělává" oběhové čerpadlo Grundfos UPS 15-60 A0/BX 230V 50hz, když kotel po noci nastartuje, tak se někdy stane, že se čerpadlo neroztočí a kotel padne do chyby a odstaví se, musím ho ručně odblokovat. Originální díl je nesmyslně drahý (7tisíc), přitom je potřeba vyměnit jen hlava čerpadla. Jde o to, že přesně tento typ se nikde neprodává, třeba zde https://dilyprokotle.cz/cerpadla-thermon… mají obdobné, ale např. při 3.stupni nastavení má vyšší spotřebu o 10W. Vadí to něčemu? Kotel čerpadlo stejně neovládá, jen zapni-vypni, nebo co tam dát cenově dostupného prosím? V kotli je přesně tohle: https://www.dilynakotle.cz/baxi-cerpadlo…

Díky předem :-)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.