Trámový strop a vzduchová neprůzvučnost

Rubriky:

Reklama
Matěj Švarc @matej.svarc před více než rokem07.03.2023 10:16:59
Trámový strop a vzduchová neprůzvučnost

Zdravím,
potřebuji radu ohledně trámového stropu mezi obytnými patry.
Vím že vzduchová nepr. je úměrná hmotnosti..
Dotaz zní: Jak moc ovlivní vata vzduchovou neprůzvučnost? A především jaká?

Mám klasický trámový strop/podlahu, který po rekonstrukci (rekonstrukce pouze v patře!) bude vypadat nějak takto:

Pochozí vrstva
2x15mm nebo 2x18mm OSB
Vata kročejová 30mm
22mm OSB
Rošt z latí (mezi latěmi původní zásyp pro přitížení a vzduchovou neprůzvučnost) (cca 6cm)
Záklop z prken
Nosné trámy
Prkna
Rákos s omítkou

Latě budou nižší než původní trámky na kterých byli prkna už jako podlaha a samozřejmě díky kročejové izolaci potřebuji prostor navíc.
Tak bude ve výsledku méně zásypu v podlaze - menší útlum zvuku. Bude cca 6cm zásypu...
Má smysl, jak jsem nalezl v pár schématech výrobců zaplnit mezi nosnými trámy (kde je vzduchová mezera) cca 70% prostoru vatou?
Pomůže tato investice proti vzduchové neprůzvučnosti? nečekám žádný zázrak ale spíše jestli to má vliv, když to výrobci uvádí v návrhu stropů.
Pokud ano tak jakou vatu spíše těžší nebo stačí obyčejná s nižší hustotou? Nenalezl jsem výrobce co by v návrhu měl hustotu nebo vyloženě typ k tomu určený....
Někde je psáno že vata pomáhá tříštit zvuk díky spoustě vláken a někde píšou, že krom zvýšení hmotnosti skladby nic nefunguje....

EDIT: Ještě je možnost položit 22mm OSB s latěmi přímo na zásyp a pak pokračovat. Nevím ovšem jak by se tvářila podlaha když by nosná část z 22osb byla plovoucí na polštářích (latích) a zásypu a na ní ještě kročejová izolace a další plovoucí vrstva ze 2 OSB desek....


Prosím o radu
Děkuji

Upraveno autorem před více než rokem
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.