Ekonomika velikosti akumulace FVE

Rubriky:

Reklama
MH Milan Havliček @milan.havlicek před více než rokem19.03.2023 13:12:27
Ekonomika velikosti akumulace FVE

Přeji krásný den,
jako všichni, i já jsem řešil velikost akumulátorů pro svoji FVE.
Mám 10kWp panelů, střídač Goodwe , Akumulátory 14,2 kWh, dům vytápím teleným čerpadlem a mám podlahové topení.

Uvažoval jsem o navýšení baterií, protože v tomto období jsem dokupoval 10kWh a do sítě dával 14 kWh.
Návratnost mi vyšla na cca 17 let, protože obdobný stav mezi výrobou a spotřebou je na jaře a na podzim.

Nakonec jsem zvýšení akumulace vyřešil zadarmo. Nastavil jsem časové řízení tepelného čerpadla tak, že v noci od 20 hodin do 08 hodin netopí.
Vzhledem k setrvačnosti podlahovky mi teplota v domě klesne o cca 0,5 °C. Přes den "natopím" podlahovku o něco více, zvednu topnou křivku a přebytečnou el. energii naakumuluji do podlah. Možno i zvýšit teplotu TUV.
Takže jsem ušetři 10 kWh po á 8 kč a neodevzdal do sítě 14 kWh po á 3 kč. Ušetřil jsem za den 50 Kč.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.