jiný přístup

Rubriky:

Reklama
VH Vladimír Hrabal @vladimir.hrabal před více než rokem22.03.2023 23:44:54
jiný přístup

Vážení ,
dovolil bych se podělit o zkušenosti s  využitím FVE ,
Jeden čas bežela sleva na cenu Wattrouteru, nestihl , nekoupil , dnes vím že uvedené zařízení ač neznám je předražená hloupost, snažil jsem se vytvořit vlastní "modulární" kaskádní systém řekl bych , že asi nejkomplexnější system akumalace , kde veškerá regulace je optimálně řízena přes centrální CPU, která přiděluje ESP 32 jednotkám požadavky a ty přes SSR za 4usd řídí akumulaci přímo po fázích, pokud zapnete např. konvici systém okamžitě reaguje a sníži topení do bojleru v patřičné fázi . Příslušný program k nastavení optimalizace řízení je neskutečně jednoduchý, počet prioriních spotřebičú lze v pořadí zátěže FVE nastavit , není omezen , lze nastavit priority dle výroby FVE vše přes WIFI ,
Nemám kontakty , co kdo a kde vymýšlí ale vím , že system optimalizuje reaguje i  na změny napěrí v  síti
Ano systém jsem začal vymýšlet díky tomu, že mám rozlehlý objekt a potřebuji optimalizovat spotřebu ,
Dnes mám cca 30kW zátěže topím FVE , které umím optímálně využít , Vím že pokud chci využít FVE v zimě musím nainstalovat panely pokud možno vertikálně a v létě se třeba přes WIFI jistič sekci odstavit
Nejsem tvůrcem softwaru , neviděl jsem jiné řešení , jsem přesvědčen že mám skoro dokonalý systém akumulace . jedno vím, že ČEZ nebo EGV (Eon) takového řešení nejsou schopni docílit ,
Asi tak zdraví vás Ladik Hrabaluj

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.