Skladba trámové podlahy po X-té

Rubriky:

Reklama
RL Rostislav Linda @rostislav.linda před rokem02.04.2023 18:24:23
Skladba trámové podlahy po X-té

Ahoj všem,

i já řeším klasický problém s rekonstrukcí trámové podlahy v patře RD. Původní prkennou podlahu jsem vytrhal, pod ní byla škvára a následně prkenný záklop přímo na trámech, viz foto. Mám teď dvě vize, jak podlahu rekonstruovat:

1) Mezi trámy izolaci (vatu), na trámy rošt z hranolů, následně dvě vrstvy OSB desek (18 mm). Mezi jednotlivé vrstvy kročejovou izolaci (Miralon 3 mm). OSB desky bych k sobě slepil.

2) Mezi trámy izolaci, následně nový prkenný záklop a vyrovnání + položení podlahy systémem Fermacell/Liapor

Ještě bych rád věděl názor, zda:
- měl bych někam dávat parozábranu? pod pokojem je místnost, která se normálně vytápí a používá.
- v případě řešení verze 1) - jak vyřešit vyrovnání roštu do roviny? Z čeho udělat "podložky" pod rošt? Normálně dřevěné a sešroubovat nebo slepit s trámem/ hranolem?

Moc díky!
Rosťa

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.