Příprava na budoucnostDovolím si otevřít dikuzi na toto téma dosti rezonující v zahraničí. Mnohde už se začalo se "školením" a to od výrobců, projektantů, instalatérů až po uživatele a příprava na změnu legislativy. Tato změna pravděpodobně nás čeká taky. Nevím kdo by to měl zařídit.
Ukáži to na příkladech. Například v GB si vytkli za cíl zlepšit účinnost o 6% u kondenzačních kotlů, protože je veřejným tajemstvím, že praxe je asi 10 až 12% za možnostmi. Potvrzeno 2 letým monitoringem náhodně vybraných instalací. Vinu na špatné účinnosti mají všichni a to zejména až 8x předimenované kotle, následná cyklace, vysoké teploty vody aby se za minimální čas "přetopilo", škodlivý dopad zónování a jiné regulace, která jde proti možnostem kotle.
Je potřeba se připravit na vodík přidávaný do plynu.
Výrobci musí zvýšit modulační rozsah, uplatnit adaptivní spalování a nebo ohřev vody TUV (Flue Gas Heat Recovery (FGHR) systems). Voda studená nepůjde přímo do zásobníku ale přes část výměníku v kotli.
Musí se do budoucna počítat s uplatněním hybridů, kde bude součástí i tepelné čerpadlo.
Legislativa například v GB už zavádí mandatorně u nových otopných systémů teplotu vody pro "výpočtový den" max. 55°C. V některých krajinách zavedeno.
Na odkazu je materiál, který oslovil všechny zainteresované instituce a jedince aby se vyjádřili k dotazníku o 53 otázkách, které budou v příštím roce po vyhodnocení mít dopad na změnu předpisů.
Na podobné otázky bychom si taky mohli odpovědět.
Omlouvám se že to není v Češtině a koho to nezajímá, tak ať to nečte.
https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j…