Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ověřování materiálových vlastností vláknobetonu

Autor článku: prof. Ing. Leonard Hobst, CSc., Ústav stavebního zkušebnictví VUT Brno, prof. Ing. Jiří Vala, CSc., Ústav matematiky a deskriptivní geometrie VUT Brno
Plné znění článku: Ověřování materiálových vlastností vláknobetonu
Anotace článku: Používání vláknobetonu, zejména drátkobetonu (v němž vlákny jsou ocelové drátky), pro konstrukční účely posiluje význam vyšetřování jeho struktury, podmiňující jeho výsledné mechanické vlastnosti. Článek přináší přehled dostupných metod tohoto vyšetřování s důrazem na nedestruktivní a málo invazivní přístupy.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Podlaha od profíků
Autor: IngJosef Vávra
Datum: 27.03.2017 11:54 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124442
reakce na ...
O rovnoměrné promíchání vláken s betonem se má postarat vhodný technologický postup. S tím míchačka neměla nejmenší problém. Mnohem zajímavější by bylo popsat dosažený výsledek. Tedy tuhost podlahové vrstvy a vliv bodového zatížení na namáhání. Zjištění maximální možné zátěže, průhybu a meze porušení soudržnosti. Částečně se podařilo problém popsat zde https://forum.tzb-info.cz/127078-realizace-podlahoveho-teplovodneiho-vytapeni-rady-z-praxe#text4 a byl bych vděčný za zveřejnění podobných měření. Tedy průhyby, namáhání, výpočty jak z hlediska trvalého, tak dočasného namáhání. Jak třeba navrhnout plovoucí podlahu v garáži - téměř bodový tlak pneumatik. Jak řešit tunovou vířivku apod.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.