Diskuse ke článku: Stanovisko k revizním zprávám FVE

Autor článku: Filip Nečas
Plné znění článku: Stanovisko k revizním zprávám FVE
Anotace článku: Energetický regulační úřad (ERÚ) na svých webových stránkách publikoval odborné stanovisko týkající se revize fotovoltaické elektrárny a otázky, zda se revizní zprávy mohou týkat jednotlivých částí elektrárny, nebo musejí být vydány pro elektrárnu jako celek. Stanovisko také odpovídá na otázku, zda je nutné, aby byla posuzovaná elektrárna pod napětím.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Stačím doložit výpočet pro, přiznání připojení FV elektrárny?
Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 27.03.2017 11:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123987
reakce na ...
Nejdříve 2 citáty z článku:

1) "I v případě, že není možné před prvním paralelním připojením uvést výrobnu pod napětí, je možné určité části ověřit výpočtem. I v tomto jsou výchozí revize platné."

2) "Pro praxi může mít stanovisko význam například ve sporech, v nichž byl dán revizním zprávám přílišný význam z hlediska dokončenosti FVE a identifikace jejich jednotlivých částí (typicky solárních panelů). Z uvedeného stanoviska vyplývá, že tyto části výrobny nejsou vůbec předmětem revize a že pro vydání revizní zprávy není ani nutné, aby byla FVE dokončena či pod napětím."

Pro přiznání podpory OZE je zásadní vydání revizní zprávy k určitému datu.
Příklad, kde dovedeno "ad absurdum":
FV elektrárna byla projektována v roce 2013, ale postavena v 2017. Celá elektrárna byla samozřejmě v projektu ověřena výpočty. Dle tohoto stanoviska tedy už v roce 2013 mohla dostat legálně revizní zprávu a tedy také na 20 let odporu na OZE platnou pro rok 2013 ???

Opravdu "zvláštní" stanovisko.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRozsah použití tepelného čerpadla a topný systém VI.Potřebují vaše plastová okna již nutně seřídit nebo opravit?Jak se vyrábí sádrokarton u MělníkaTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITAT