Izolace saunového domku "chytrou pěnou"

Rubriky:

Reklama
TS Tomáš Svoboda @tomas.svoboda471 před 11 měsíci07.06.2023 10:00:46
Izolace saunového domku "chytrou pěnou"

dobrý den,

Chystám stavbu saunového domku s odpočívárnou. Konstrukce bude z KVH hranolů. Napadlo mě místo izolace vatou použít stříkanou "chytrou pěnu/ měkkou pěnu" s difúzně otevřenou strukturou. Podle všech informací funguje pěna minimálně stejně jako vata, v některých parametrech vatu i předčí. Jako nevýhodu jsem našel snad jen nižší zvukovou izolaci a pak samozřejmě nemožnost konstrukci nějak snadno rozebrat - pokud by to bylo nutné.
Nikde jsem ale nenašel, že by pěnu někdo použil k izolaci sauny. Má s tím někdo zkušenost, nebo napadá někoho jaké by to mohlo mít specifika/ úskalí pokud by se pěnou izolovala sauna?
Ptal jsem se na to ve firmě, kde jsem konzultoval nějaké základní parametry sauny a ti se na to moc netvářili...
Děkuji za názory. T. Svoboda

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.