Diskuse ke článku: Jak se vyvíjela situace kolem OKD

Autor článku:
Plné znění článku: Jak se vyvíjela situace kolem OKD
Anotace článku: Po dlouhých sporech kolem podniku ČKD to nyní vypadá, že se zainteresované strany dohodly na přijatelném řešení. Tím však kauza OKD nekončí, zahraniční investoři již zvažují arbitráže. Jak se situace kolem OKD během posledních let vyvíjela? Stručný přehled přináší tento článek.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Začátek
Autor: Vladimír Křen
Datum: 08.04.2017 06:53 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Informace začínají zhruba uprostřed děje. Začátek byl nastartován v době privatizace. Kdo k tomu dal souhlas? Jak je to vlastně s nevytěženými zásobami, pokles zásob z roku na rok o více jak 2/3 je prakticky nemožné? Kolik uhlí se spotřebuje na našem území? Je uhlí vytěžené současným způsobem těžby použitelné jinde než v energetice (minimum kusového uhlí, skoro vše rozdrcené na hruboprach). Kromě menších tepláren (Kopřivnice, Třebovice, Karvinská a další) je uhlí spalováno v elektrárně Dětmarovice. Pro plný výkon každý blok potřebuje 92 t/hod. To je za rok při 7000 provozních hodinách cca 2,5 milionu tun černého uhlí. Jaká je bilance dovozu. Je zde mnoho otázek a odpovědi žádné.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPlavební komoře u Dětského ostrova byla zamínuta žádost o umístění stavbyModerní bydlení v panelovém bytě: Plánování a průběh přestavby (1. díl)Vačkové spínače na míruPřijďte na seminář Plánovací smlouvy a smlouvy developerů s obcemi