Literatura Vytápění - regulace...

Rubriky:

PN Petr Nowak @petr.nowak521 před 5 dny19.09.2023 22:38:02
Literatura Vytápění - regulace...

Mám na zdejší zkušené znalce prosbu:

Na chalupě se nám dostala voda do ŘS tepelného čerpadla a vytápění, a je po něm. Dodavatel bohužel nemá zájem to rozumně opravit (nová jednotka ŘS+instalace SW) a nabízí celé nové čerpadlo.
Zvažuji, že to udělám sám. Moje profese jsou řídicí systémy strojů, takže HW + SW řízení vč elektro udělám. Můj kamarád dělá TČ sice jiného výrobce, ale to je jedno, pomůže mi s tím odborně a je schopen opravit pájení trubek, doplnit chladivo, atd... takže potud asi ok.

Ale nejsem vůbec v obraze, co se týče řízení TČ a vytápění. Potřebuji doporučit nějakou kvalitní literaturu, abych si to dostudoval. Co byste doporučili (zákl.pojmy, vratka, podlahovka, výpočty, ekvitermní regulace, napojení TČ, principy řízení vytápění, atd.....) ?

Děkuji předem za všechny tipy...

Petr NOWAK
Ostrava

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

23 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.