Diskuse ke článku: Zásady instalace pojistného ventilu

Autor článku: Ing. Roman Vavřička, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Plné znění článku: Zásady instalace pojistného ventilu
Anotace článku: Článek přibližuje problematiku instalace pojistných ventilů u ohřívačů vody. Zanedbání podmínek instalace způsobuje často škody na instalovaném zařízení, nebo (jak je ukázáno v příspěvku) škodu na vodném a stočném v případě pojistného ventilu instalovaného v pojistné skupině ohřívače vody.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: úniky vody
Autor: Lubomir Vrána
Datum: 26.04.2017 09:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124570
reakce na ...
Voda byla za minulého režimu velmi levná. Lidé se ještě pořád nepoučili, že úniky vody s cenou řádově 100 Kč/m3 mohou mít katastrofální dopad. Někdy je jedná o protékající WC. Stačí 10 litrů za den a je to pár set korun navíc. Tady v bytovém domě jeden platil asi 17 tis.Kč za špatnou armaturu ve sprše. Některé pojišťovny snad takové případy pojišťují.
Já osobně si kontroluji spotřebu elektřiny, plynu a vody 1x měsíčně. Odběr vody se dá kontrolovat dobře točením kolečka na vodoměru. jenomže toho si lidé málo všímají. Já když jdu kolem vodoměru, tak se na vodměr vždycky podívám jestli se netočí.
Možná, že někdo vymyslí nějaký hlídač s optickým členem, který by se dal nasadit na korpus vodoměru.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí