Diskuse ke článku: Jak je to s důvěryhodností parametrů tepelných zařízení

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Jak je to s důvěryhodností parametrů tepelných zařízení
Anotace článku: Poslední roky stoupá tlak na zpřísňování limitních hodnot parametrů u řady výrobků, které mají dopad na okolní prostředí, výrobní účinnost a spotřebu vstupních materiálů a energií. Zvlášť důsledně se začaly sledovat parametry a funkce v případě tepelných zařízení a jejich soulad s legislativními předpisy.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Fiktívne parametryJozef Homola01.05.2017 23:46
Fiktívne parametryStefan Energy01.05.2017 09:11

Příspěvky
Předmět: Fiktívne parametry
Autor: Stefan Energy
Datum: 01.05.2017 09:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 109453
reakce na ...
Kto sa nejaký čas venuje parametrom účinnosti tepelných zariadení vie že dôležitá je sezonna účinnosť,nie fíktívne v skúšobni nameraná.Tak že fiktívnu pravdu možno na štítku síce nálepkou ešte viac psychicky podporiť,ale nie reálne v praxi sezonne dosiahnuť.

Předmět: Re: Fiktívne parametry
Autor: Jozef Homola
Datum: 01.05.2017 23:46 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Je nejvyšší čas aby jsme se připojili k něčemu co funguje na západ od nás. Buď to co mají Angličané (SEDBUK a SAP) nebo BOILSIM třeba Dánové. To jsou už data zpracované tak aby každému sloužily. Metodiku využívá asi 15 institucí, spolupracují mezi sebou ale upravují některé věci tak aby bylo správne podchycené klima dané krajiny a dokonce i zvyklosti obyvatel a dopad na parametry. Takže plánovači, projektanti ale i jiní odbornící nebo veřejnost má k dispozici nezpochynitelná data a to data ověřená v terénu na mnoha instalacích a to jsou data sezónní nebo roční účinnosti.
Na ukázku trochu volného překladu o co se jedná.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRozsah použití tepelného čerpadla a topný systém VI.Potřebují vaše plastová okna již nutně seřídit nebo opravit?Jak se vyrábí sádrokarton u MělníkaTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITAT