Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Proč je lepší přikládat častěji menší dávky paliva?

Autor článku: redakce, Ing. Jiří Horák, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Plné znění článku: Proč je lepší přikládat častěji menší dávky paliva?
Anotace článku: Toto je třetí díl ze seriálu šesti článků podložených videem zaměřených na téma vytápění pevnými palivy s ohledem na ochranu životního prostředí a maximální využití energie v palivu. Autor jako SMOKEMAN a vedoucí akreditované zkušebny kotlů Výzkumného energetického centra odlehčeným způsobem probírá základní podmínky a poskytuje tak návod nejširší veřejnosti. Téma je prezentováno i s ohledem na dotační programy, v jejichž rámci si lidé pořizují nové kotle. Tedy aby nezůstalo jen u nových kotlů, ale přidal se i odpovídající způsob jejich provozu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Bližší pohledJan Baroš19.05.2017 17:32
Bližší pohledVladimír Křen17.05.2017 06:44

Příspěvky
Předmět: Bližší pohled
Autor: Vladimír Křen
Datum: 17.05.2017 06:44 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Nové automatické kotle by stály za bližší pohled. Pokud je kotel instalován do úplně nové instalace tak zpravidla jsou problémy se spalováním minimální. Pokud je kotel instalován ke starému topnému systému je ve většině případů zaděláno na problém. Automatický kotel má svůj provozní rozsah. Je to od cca 30% do 100% jmenovitého výkonu. Výkonová řada začíná na cca 14 kW. To znamená nejnižší trvalý výkon 4,2 kW. Pokud dům požaduje nižší výkon tak kotel přechází do útlumu a za úplně jiných spalovacích podmínek se udržuje ve stavu připravenosti ke startu. Výjimkou jsou pouze kotle na pelety které se umí zapálit. Většina majitelů domů volí výkon nového automatického kotle podle výkonu starého kotle který byl používán pro přerušované topení a to už je opravdu provozní problém. Dodavatelé mají zájem na prodej co nejvýkonnějšího kotle protože jsou dražší a peníze se musí točit. Tady by bylo vhodné porovnat provozní parametry podle využití příslušného topného výkonu během topné sezony. Žádný kotel nedokáže pracovat se stejnými emisemi v celém výkonovém rozsahu.

Předmět: Re: Bližší pohled
Autor: Jan Baroš
Datum: 19.05.2017 17:32 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 119040
reakce na ...
Popisovaný problém má již několik let řešení, které vám nabídne topenář, kterému není jedno, jaký bude váš komfort topení a co jde z komína. Osvědčený výrobce je Viadrus. Jedná se o: akumulační nádrž.

Zjistit orientačně tepelnou ztrátu objektu taky není problém i pro amatéra, na tzb-info jsou návody, jak na to.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama