Diskuse ke článku: Ohřev pitné vody teplem z chladiva tepelných čerpadel a chladicích zařízení

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Ohřev pitné vody teplem z chladiva tepelných čerpadel a chladicích zařízení
Anotace článku: Tepelnou energii z chladiva tepelných čerpadel a chladicích zařízení lze výhodně využít pro ohřev pitné vody. Hygienické důvody vedou k tomu, že přestup tepelné energie nelze provést jednostupňově z chladiva přímo do ohřívané pitné vody.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
ne všechny chladiva jsou jedovatéTomáš tom07.08.2017 16:42
super návod, jak se otrávit :-)Karel Bradáč19.05.2017 09:08

Příspěvky
Předmět: ne všechny chladiva jsou jedovaté
Autor: Tomáš tom
Datum: 07.08.2017 16:42 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Svět není černobílý jak si úředníci představují. Jako kdyby nemrznoucí směs v solárních kolektorech byla pitná a zdravotně nezávadná, s tím problém nemají.
Navíc existují např. tepelná čerpadla s chladivem CO2, takže v případě netěsnosti nic nehrozí, jen že z kohoutku poteče sifon.

Předmět: super návod, jak se otrávit :-)
Autor: Karel Bradáč
Datum: 19.05.2017 09:08 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117826
reakce na ...
To je super návod, jak se otrávit - chladivo v tepelkách je smrtelný jed a hlavně ty levnější (takže nejprodávanější) mají velký deficit na použitém materiálu a kontrolách. Ufff, to bych si teda do baráku nedal ...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.Třebíč plánuje rekonstrukci zimního stadionu za 200 milionů, pokud dostane dotaci