Zateplení štítu - vnitřní

Rubriky:

Reklama
KT Karel Tomášek @karel.tomasek před 11 dny02.04.2024 00:02:24
Zateplení štítu - vnitřní

Dobrý den, zdravím všechny stavebníky.

Poprosím Vás o radu, vlastní zkušenost. V současné době se připravujeme na rekonstrukci půdního prostoru a vybudování obytného podkroví. Dotaz se týká, jak nebo čím zateplit nebo přizdít štít domu? Jedná se o klasický štít z plné cihly 15cm a tři sloupky/ pilíře cihla 30cm ( nadezdívka cca 90cm také 30cm plná cihla) Čím by jste prosím vyplnily prostor mezi jednotlivými sloupky? A Jak ještě zvýšily samozřejmě zateplení této stěny? Venkovní strana je zateplena EPS 70F o síle 10cm s finálkou.

Napadli mě tyto možnosti:
1) prostor mezi sloupky vyplnit Heblem/ Porfixem 15cm, čímž by se srovnala celá stěna a poté celoplošně nalepit EPS 70F 10cm. Nevím ale, jestli by tam nevznikala nějaká kondenzace???
2)prostor mezi sloupky vyplnit Heblem/ Porfixem 15cm, čímž by se srovnala celá stěna a poté udělat rošt a vložit minerální vatu 10cm s parozábranou + SDK
3)prostor mezi sloupky vyplnit Heblem/ Porfixem 15cm, čímž by se srovnala celá stěna, poté přikotvit/ přilepit PIR desku min. 6cm + rošt s SDK. ( Nevím zda se dá na PIR desku natáhnout lepidlo jako na EPS? )

Budu rád a předem děkuji za každou radu, zkušenost nebo jiný způsob jak zpevnit a zateplit stávající štít.

S pozdravem Tomášek Karel

Upraveno autorem před 11 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.