Diskuse ke článku: Složení paliva a stanovení vlhkosti dřeva podomácku

Autor článku: redakce, Ing. Jiří Horák, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Plné znění článku: Složení paliva a stanovení vlhkosti dřeva podomácku
Anotace článku: Toto je jeden díl ze seriálu šesti článků podložených videem zaměřených na téma vytápění pevnými palivy s ohledem na ochranu životního prostředí a maximální využití energie v palivu. Autor jako SMOKEMAN a vedoucí akreditované zkušebny kotlů Výzkumného energetického centra odlehčeným způsobem probírá základní podmínky a poskytuje tak návod nejširší veřejnosti. Téma je prezentováno i s ohledem na dotační programy, v jejichž rámci si lidé pořizují nové kotle. Tedy aby nezůstalo jen u nových kotlů, ale přidal se i odpovídající způsob jejich provozu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Měření vlhkosti
Autor: Vladimír Křen
Datum: 24.05.2017 12:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Několik let využívám k nepřímému měření domácí meteo stanici OREGON. Určitě není zázračná v přesnosti měření. Je umístěna v místnosti kde je uskladněno palivové dřevo. Jsou tam cca 4 m3 dřeva. V místnosti je stálá teplota cca 20 stC. Meteo stanice ukazuje s nějakou přesností okolní vlhkost. Jakmile vlhkost poklesne k 30% a ustálená hodnota vydrží minimálně 5 dní dá se říci že dřevo je vysušené. Aby nebyla vlhkost ovlivňována průřezem polínek je vše naštípáno na rozměr cca 5x5 cm, délka podle možností kotle (AM 29 Energo)

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018