Mach na plechovej krytine

Rubriky:

Reklama
VL Viktor Lajterčuk @viktor.lajtercuk před 12 dny15.05.2024 15:44:22
Mach na plechovej krytine

Zdravím, mám plechovú krytinu, lakoplast minitrapéz T8, čo je síce nepodstatné, ale strecha v tvare ihlanu zo severnej strany zarastá machom.
Sledujem to už pá rokov, strecha má cca 19 rokov, ale zdá sa mi že sa to deje posledné 3-4 roky. Žiadne stromy priamo nad strechou nie sú.
Otázka je , prečo tam rastie mach, resp. nejaký lišajník, ktorý ide dole veľmi ťažko.
Chcem to ošetriť chemicky, zatiaľ modrou skalicou (síranom meďňatým) ale obávam sa rizika poškodenia koróziou, reakciou síranu meďňatého so železom,
predsa len okraje kde je napr., krytina rezaná, aby mi to nezačalo nejak reagovať.
A rovnako ak zatečie kapilárne medzi plechy a môže tam dlhodobejšie pôdobiť.

Neviem sa dopátrať vhodnosti prípravku na plech. Wapkou to čistiť je problémové, jednak krytina má strmý spád cca 45 stupňov, ak nie viac, a v blízkosti je elektrické vedenie, tak aj pri istení lanom riskovať nechcem.

Ideálne by bolo použiť v takomto prípade dron :)

Rovnako pracovať s kefou a vodou na plechu, kde sa niet čoho zachytiť to je pakáreň, stačí mi skúsenosť z montáže bleskozvodov pred dvoma rokmi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.