čím zasypat výkop u základů kde byl jíl?

Reklama
JH jiří haberle @jiri.haberle před 24 dny20.05.2024 07:20:15
čím zasypat výkop u základů kde byl jíl?

Dobrý den, vykopal jsem kolem základů výkop šířky 60cm do hloubky 70cm. Na základy nelepím XPS a položím odpadní KG trubky. Otázka ale zní. Čím tento výkop potom zasypat? Původní materiál byl jíl, který ale když jsem vykopal tak jsou z něho takové tvrdé velké hrudky. Nebo ten jíl zkusit nějak rozmočit ale nemám s tím zkušenosti. A nebo prostě ten jíl nahradit třeba něčím lepším, např. jednomletkou. Délka výkopu je 9m a čistý štěrk je podle mě zbytečně drahý. Navíc mám podřízlý barák takže nepotřebuju dělat nějaké odovodnění. (PS: to jsem viděl jinde, obkopou základy dají tam nopovku a za nasypu tuny štěrku)
Je tedy ta jednomletka nebo takový ten štěrk frakce 0 - 63 vhodný? mMyslím že ano, dobře se hutní a je levnější protože není tak dokonale pročištěný. Děkuji.

Upraveno autorem před 24 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.