Rekuperace a přitápění

JK Jiří Kučera @jiri.kucera689 před 23 dny23.05.2024 11:56:15
Rekuperace a přitápění

Zdravím všechny mudrce,
potřebuju se probrat tématem přitápění a rekuperací a popíšu situaci.
Na našich fotbalových šatnách máme lokální ventilátory používané zejména ve sprchách k odvětrání. Pak pouze za mrazu používáme přímotopy. Jinak objekt nevytápíme. Logicky s tím souvisí spoustu problémů, nicméně TJ peníze nemá a dotace na investice taky vše nevyřeší. Nicméně nějaké peníze máme a budeme rekonstruovat vnitřek budovy. Proto mě napadlo využít větrání/vytápění pomocí rekuperace a zároveň zrušit vytápění přímotopy. Někde jsem dokonce viděl řešení pomocí FVE panelu, kterým byla jednotka napájena. Předpokládám, že v našem případě by těchto jednotek muselo být několik. Předpokládám, že správné fungování rekuperace by vytvářelo příznivější uvnitř objektu. V řešení máme zároveň i možnost zateplení objektu, které by snad řešení problému ještě více pomohlo.
Nevíte někdo o nějakém podobném řešení. Popřípadě je toto vhodné? Neuvažujeme o FVE a ani tepelném čerpadlu, ale maximálně tak o ohřevu vody např. pomocí systému Kerberos. Děkuji za každou dobrou radu pro tento záměr.

Upraveno autorem před 23 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.