Přefuk větracího vzduchu přes pokoj

Rubriky:

PD Petr Dvořák @petr.dvorak125 před 21 dny25.05.2024 21:53:40
Přefuk větracího vzduchu přes pokoj

Dobrý den,

chystám se dělat větrání s rekuperací a potřeboval bych poradit s rozvodem vzduchu do 2 místností. Potrubí průměr 150 na stropě v rohu a bude zakryto sádrokartonem, takže v rohu vznikne jakýsi box. Podhled bohužel není možný kvůli oknům a vestavěnému nábytku. 2 takhle velké trubky už zaberou dost místa, takže jsem uvažoval o tom, zkrátit si cestu a nechat vzduch přefukovat přes místnost, nejspíš pomocí dýzy. Na obrázkách je schéma místností. V horní místnosti by vzduch musel foukat do strany a ve spodní přefouknout celou místnost. Jde mi o to, jestli by varianta 1 dokázala vzduch efektivně vyměnit. Varianta 2 je samozřejmě daleko efektivnější, ale s tím, že bych nevzhledný sádrokartonový box se 2 potrubími musel vést přes celé 2 strany místnosti.

Rychlost vzduchu v potrubí bude při průběžném větrání 1-2 m/s, v maximech pak kolem 6 m/s. Dokáže při této rychlosti vzduch ve variantě 1 vyvětrat celou místnost, nebo to budou brát rovnou ty dveře a nebude to efektivní?

Modrá - potrubí
Zelená - čerstvý vzduch
Červená - vydýchyný vzduch

Děkuji mockrát

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.