"Kůlna" z KVH hranolů?Mam na pozemku nevyužitá pruh pozemku mezi plotem a stěnou garáže cca 10x3,5m a plánuji na tom postavit lehkou dřevostavbu něco mezi dílnou a skladem. Vybetonuji desku, jednu stěnu bude tvořit současná zeď garáže, je s atikou a tak lze i střechu kotvit na ní.
Takže jde vlastně o jednu 10m a dvě 3,5m stěny. Nosnou konstrukci si představuji z 12ks sloupů z KVH 100x100 na ně jako vazník stejné hranoly a na ně lehká šíkmá střech z 10mm makrolonu opět na KVH hranolech 100x100 na jedné straně kotveno na současné zděné stavbě. Celé pak opláštěno 19mm palubkami. Věci jako ponk dovnitř opět z KVH hranolů.
Z statického hlediska jde spíše o předimenzované řešení, ale upřednostňuji co nejméně rozměrů hranolů na stavbě.
S KVH hranoly nemám praktické zkušenosti a tak mám pár dotazů na někoho kdo s tím běžně pracuje.
1. Spojování KVH hranolu, při užití klasických trámů by se sloupy a na nich ležící vazníky spojovali čepováním na sloupu by se vytvořil čep cca 30x30x50 a na vazníku stejná dutina do které by čep sloupu zapadl a celé by se to slepilo PUR lepidlem a zajistilo tybkem.
.Dělá se to u KVH stejně nebo to u lepených profilu je to problém a spojují se jinak?
2. Nejdelší stěna vychází tak blízko plotu, že nějaké dodatečné natírání bude problém a tak řeším čím ošetřit dřevo, aby přežilo nejen maminku manželky, ale i mě. Otázka je, čím dřevo "natřít"? Stačí něco jako lazura Detecha Karbolineum Extra nebo co byste doporučili?
3. Tím, že opláštění je jednovrstvé musí se spodní palubka dotýkat betonové desky, je to sice pod střechou ale i tak může být beton zdrojem vlhkosti a tak chci mezi beton a první palubku nějakou izolaci, prodává se přímo něco určené pro tento účel?
Předem děkuji