oprava betonové podlahy

Rubriky:

Reklama
JT Jarka Tomková @jarka.tomkova před 8 dny07.06.2024 15:18:13
oprava betonové podlahy

Prosím o radu. Jedná se o svépomocné opravy podlah ve starém domě.

1. Po odstranění lina a desek jsme zjistili, že betonová podlaha je v určitém místě prasklá a v místě praskliny dochází při chůzi k mírnémi pohybu podlahy. Bylo mi řečeno, že na takovou podlahu se nivelačka nedá dát, že by také praskla. Jaké je řešení? Vybouchat místo v podlaze, které nedrží a dobetonovat? Jednalo by se asi o čtvrtinu plochy podlahy. Nebo prasklinu nějak zpevnit a sjednotit s betonem, který drží? Na to nivelačka a výsledná krytina bude potom PVC. Dost na to spěcháme, nejde dělat celou podlahu novou.

2.Podlaha v druhé místnosti by byla potřeba zvednout asi o 2-2,5cm, chtěli jsme sjednotit výšku s třetí vedlejší místností, a na to potom nivelačka. Jak zvednout betonovou podlahu? Dá se na starý beton nalít nový beton, nová betonová stěrka, aby to na beton přilnulo a drželo, jaký materiál? Nebo použít OSB desky apod. Pokud budeme dorovnávat 2,5 až 3 cm nivelačkou, tak se nedoplatíme. Zase tam bude PVC.
Děkuji předem za rychlé odpovědi aspoň na jeden z dotazů.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.