Krov pultové střechy 9m

Rubriky:

Reklama
TJ Tomáš Jedno @tomas.jedno467 před 3 dny10.06.2024 12:11:54
Krov pultové střechy 9m

Dobrý den,

chtěl bych zde požádat o radu, jak vyřešit krov na garáži, kde bude pultová střecha o sklonu 6,75°. Oblast zatížení sněhem I. Krytina bude plechová (nevím přesně, zda klik / falc nebo trapéz). Délka krokví by měla být 9 metrů, kdy bude dle přiloženého nákresu podepřena IPE profilem 330, který je usazen na vyzděných pilířích, na kterých jsou železobetonové patky. Na obvodových zdech budou pozednice (14x16cm) a na íčku rovněž (rozměr zatím nemám změřen) a prvotní myšlenka byla na toto usadit krokve (stavební řezivo - hranoly) o délce 9m a rozměrech 22x12cm - po 80cm. Po zjištění ceny i běžného řeziva jsem se začal zabývat myšlenkou, zda by nebylo jednodušší a levnější použít jako krokve hranoly 5+4m a spojit je v místě, kde budou podepřeny íčkem. Případně budu samozřejmě rád za další možnosti, jak danou situaci řešit. Za rady předem děkuji.

Upraveno autorem před 3 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.