Skladba podlahy pro podlahové topení na klenbách – staro-nové téma

Reklama
LS Ladislav Svoboda @ladislav.svoboda184 před 19 dny23.06.2024 09:58:00
Skladba podlahy pro podlahové topení na klenbách – staro-nové téma

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s položením podlahového topení na klenbách. Současný stav rekonstruované místnosti jsem se pokusil zakreslit na přiložených fotkách. Jedná se o 3 klenby, které jsou ze strany zakončeny o stěny místnosti a prostřední klenba navazuje z obou stran na ocelový nosník (modré čáry). Klenby jsou momentálně zasypané a zarovnané suti do výšky 14 cm od vrcholu klenby. Desky pak leží nejen na této suti, ale i na 6ti dřevěných trámech, které jsou volně položené a nejsou upevněné do zdi. Klenby by měly být v pořádku na základě toho, co jsme viděli v jiné místnosti.

Náš plán by byl následovný. Odebrali bychom volně položené dřevěné trámy, horní část sutě, cca 2 cm pod vrchol klenby, a pak na to vysypali liapor (1-4) (nebo keramzit, nevím, který by byl lepší) a to do výšky 2 cm nad klenby a na to dali EPS60, hady pro topení a anhydrid o tloušťce 5 cm a na to vinyl.

Celková plocha finální desky je skoro 21 m2. Potřeboval bych znát váš názor, jestli je tohle možné vzhledem k tomu, aby ta finální deska nepraskla. Vzhledem k tomu, že s výškou podlahy nemůžeme jít moc vysoko (nemůžeme se zvednout více než 14 cm nad klenbu) a klenby nechceme taky moc zatěžovat, tak tam není plánovaná žádná výztuha a ani kari síť, která by nebyla k ničemu upevněná, ale jen by zvedala hmotnost celé podlahy. Nemám zkušenosti s liaporem (a ani netuším, jak by se choval, kdyby byl vysypaný na tzv. “roky udusané“ suti) a tedy nejdůležitější je pro nás, aby si ta výplň pod EPS60kou časem nesedla a ta finální deska se někde neprohla a nepraskla.

Děkuji za každý komentář a názor, jestli jsou naše plány reálné a nehrozí někde časem sednutí podkladu a prasknuti desky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.