Skladba podlahy pro podlahové topení na klenbách – staro-nové témaDobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s položením podlahového topení na klenbách. Současný stav rekonstruované místnosti jsem se pokusil zakreslit na přiložených fotkách. Jedná se o 3 klenby, které jsou ze strany zakončeny o stěny místnosti a prostřední klenba navazuje z obou stran na ocelový nosník (modré čáry). Klenby jsou momentálně zasypané a zarovnané suti do výšky 14 cm od vrcholu klenby. Desky pak leží nejen na této suti, ale i na 6ti dřevěných trámech, které jsou volně položené a nejsou upevněné do zdi. Klenby by měly být v pořádku na základě toho, co jsme viděli v jiné místnosti.
Náš plán by byl následovný. Odebrali bychom volně položené dřevěné trámy, horní část sutě, cca 2 cm pod vrchol klenby, a pak na to vysypali liapor (1-4) (nebo keramzit, nevím, který by byl lepší) a to do výšky 2 cm nad klenby a na to dali EPS60, hady pro topení a anhydrid o tloušťce 5 cm a na to vinyl.
Celková plocha finální desky je skoro 21 m2. Potřeboval bych znát váš názor, jestli je tohle možné vzhledem k tomu, aby ta finální deska nepraskla. Vzhledem k tomu, že s výškou podlahy nemůžeme jít moc vysoko (nemůžeme se zvednout více než 14 cm nad klenbu) a klenby nechceme taky moc zatěžovat, tak tam není plánovaná žádná výztuha a ani kari síť, která by nebyla k ničemu upevněná, ale jen by zvedala hmotnost celé podlahy. Nemám zkušenosti s liaporem (a ani netuším, jak by se choval, kdyby byl vysypaný na tzv. “roky udusané“ suti) a tedy nejdůležitější je pro nás, aby si ta výplň pod EPS60kou časem nesedla a ta finální deska se někde neprohla a nepraskla.
Děkuji za každý komentář a názor, jestli jsou naše plány reálné a nehrozí někde časem sednutí podkladu a prasknuti desky.