Přemístění elektroměru - příprava na fotovoltaiku

Rubriky:

OP Ondřej Pěnička @ondrej.penicka před 18 dny24.06.2024 00:05:06
Přemístění elektroměru - příprava na fotovoltaiku

Dobrý den,

přmísťujeme eletroměr do sloupku a předěláváme propojení s domovním rozvaděčem, které bude v zemi. V chráničce jsme doteď plánovali CYKY 4x10 a CYKY-J 3x1,5 pro HDO. Tak do roka/dvou plánujeme i FVE, nechali jsme si zpracovat několik nabídek, ale žádnou nepodepsali a na dotaz jakou provést přípravu jsem nedostal odpověď. Mohu poprosit o radu jaký kabel doplnit? aby to bylo v pořádku a nemuseli jsme za rok těch 20m kopat znovu.

Druhá část je poté propojení domovního rozvaděče s FVE, kde to bude podobné na kratší vzdálenost, ale to bychom asi vyřešili připravenou chraničkou, kterou by se snad potřebně kabely protáhly. Jde to i tady případně předpřipravit / předimenzovat, aby to pokrylo i komplikovanější řešení např. backup při výpadku, nebo už je to co dodavatel to jiné řešení.

Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.