Zateplení stropu ve sklepě-problém s vlhkosti

Rubriky:

Reklama
AH Anna Hou @anna.hou před 14 dny04.07.2024 15:38:30
Zateplení stropu ve sklepě-problém s vlhkosti

Zdravím, nedělala vám někomu problém vlhkost po zateplení stropu ve sklepě?
Máme z poloviny podsklepený dům. Nad sklepem jsou 2 pokoje, kde byl problém s vlhkosti. Parkety na spojich byly plesnivé, pokoj c. 2 měl v nepodsklepene casti (asi 120cm) úplně mokrý beton (původní stav nákres A). Nyní jsme posunuli mezi pokojem 1 a 2 příčku na stěnu sklepa a pokoj č. 2 je tak zcela podsklepený. Mělo by to pomocí, ale i tak se bojíme, že vlhkost se bude tahat stěnou sklepa do betonu mezi sklepem a pokojem c. 2. Z toho důvodu bychom rádi preventivně vybrali nějaké prodysnější zateplení stropu, které by případnou vlhkost ve stropu sklepa neuzavřelo a nedošlo tak k degradaci už tak vachrlatého betonu.
Momentálně jsou mými favority Baumit open (který údajně by vlhkost i odvaděl do prostoru sklepa), nebo minerální desky knauf Thermal clt.
Nemáte s něčím z toho zkušenost? Nezhorsilo vám zateplení vlhkost?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.