Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Jaké parametry musí splnit kotle na tuhá paliva?

Autor článku: Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Ing. Petr Kubesa, Ing. Jiří Dvořák, Ing. Milan Holomek, Ing. Stanislav Buchta, Strojírenský zkušební ústav, s.p., BRNO, www.szutest.cz, Ing. František Hopan, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Plné znění článku: Jaké parametry musí splnit kotle na tuhá paliva?
Anotace článku: Protože při spalování tuhých paliv v teplovodních kotlích pro vytápění domácností dochází k emitování znečišťujících látek, jsou postupně v jednotlivých zemích EU přijímány různé zpřísňující požadavky (emise a účinnost), které tato zařízení musí splnit. Požadavky jsou cíleny jak na výrobce či dovozce spalovacího zařízení, tak také na jejich provozovatele. Cílem tohoto článku je přinést přehled platných a plánovaných požadavků a také provést jejich srovnání.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Kotel + přestavba
Autor: Bohumír Rojek
Datum: 26.07.2017 16:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125677
reakce na ...
Protože mám kotel, který nejde předělat, tak mi topenář navrhuje koupit Viadrus U26, který sice nesplňuje platnou legislativu, ale hned by ho smontoval s přestavbovou sadou PROSAT - 4 třida pro kotel Viadrus U26 4 čl., (která by měla splňovat EN 303-5:2012), to vše z Polska.

Lze to takto bez problému legálně provozovat?
Viz link na přestavbovou sadu je zde: http://kotly.com.pl/produkt-prestavbova-sada-prosat-4-trida-pro-kotel-viadrus-u22--u26-a-dakon-fb-4-cl--4459.html?l=cz

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama