Podlaha v novostavbě

Rubriky:

Reklama
Podlaha v novostavbě

Chtěl bych vás požádat o radu, jak řešit podlahy v novostavbě.
Když to řešení člověk diskutuje s podlahářem dostane úplně jiné informace, než když je řeší s firmami, které podlahy dělají, ale kde je pravda a kudy jít, se nedozví.

Obecně - pravidla pro výstavbu domů se zpřísňují. Nové normy jsou už teď dost přísné a do budoucna budou ještě přísnější, navíc asi nikdo normální nebude stavět novostavbu se zateplením ekvivalentním 10cm polystyrenu, když prakticky za skoro cenu dostane zateplení klidně 30cm, zvlášť při dnešních cenách energií, takže i bez toho tlaku poslanců asi budou novostavby mít tepelné ztráty třeba jen 15-40 kWh/m2a maximálně. Tak ty rady směřujte prosím výhradně směrem k takovým domům (což jsou rady které hledám já a budou hledat i ostatní). Při rekonstrukci budovy jsou ty možnosti jiné, ale ti, kteří chtějí stavět dům nový, často nemají, kde informace a rady najít, aby se mohli rozhodnout.
Proto jsem chtěl tu radu/diskuzi právě na téma novostavby, které přeci jen, jsou jiné, než rekonstrukce, např.:

1) V novostavbě si nikdo nedá sprchový kout s vaničkou, vždycky tam bude odtokový žlab v podlaze - takže minimálně v koupelně je nutné mít možnost spádování (což litá podlaha neumí)
2) Technická místnost v novostavbě standardně není ve sklepě, ale v domě. A v ní se stejně jako v jiných vlhkých prostorech (koupelna/kuchyň?) nedoporučuje dle mnohých informací používat anhydrit
3) "Nikdo" nedělá kuchyň samostatně, ale kuchyň s jídelnou je standardně součástí obývacího pokoje. Navíc rozměry této místnosti dnes narůstá na úkor ostatním pokojům, takže málokdy je menší než 40m2, naopak dost často dosahuje 50 a více m2 plochy
4) Standardem je podlahové vytápění, které vyžaduje kontaktní napojení pochozí podlahy na podklad, takže plovoucí pochozí podlaha nepřichází v úvahu. A nikdo nemá zájem o to mít přechodové lišty v takovéto podlaze uprostřed obýváku.
5) Pak do toho vstoupí ta technická informace, že beton je nutné dilatovat při rozměrech nad 30m2, litý cement na 42m2 a anhydrit "vůbec".
6) Anhydrit může vysychat klidně i půl roku, než je možné na něj položit podlahu, a dle podlaháře není téměř možné to nějak urychlit. A to je obrovský problém, protože podlaha je poslední krok v domě, který brání stěhování. Jakmile je možné na podklad dát pochozí podlahu, udělá do dvou dnů kuchyňář kuchyň i obkladač koupelnu a den na to je i vymalováno a mezitím dávno jsou dodělané zásuvky apod, a prostě je hotové vše, co je doopravdy nutné k tomu, aby se člověk mohl nastěhovat, i kdyby se nějaké drobnosti musely dodělat ještě "za pochodu". Asi neexistuje nikdo, kdo ví, že jeho dům je vlastně "hotový" a mohl by se stěhovat, ale bude spokojený s tím, že má ještě půl roku čekat, kvůli podlaze, která brání kompletní dodělávce a stěhování...

Jak z toho teda ven? Nechat si vylít obývací pokoj z anhydritu a zbytek domu vybetonovat (ale bez kuchyně v obýkáku je dům stejně neobyvatelný)? Nechat si vylít dům z anhydritu a koupelny a technickou vybetonovat(ale bez kuchyně v obýkáku je dům stejně neobyvatelný)? Kuchňskou část vybetonovat jako zbytek domu a jen obývákovou část vylít z anhydridu (jaký to má smysl? to už se může dobetonovat vše)? Ani jedno přece není efektivní, dělat dva různé procesy, které budou každý fungovat jinak. Nebo se na nějaké dilatace vykašlat a prostě to vybetonovat celé a doufat, že to nepopraská? Nebo jak? Navíc ale nikdo nechce přijít o záruku ani na podlahu, ani na pochozí podlahu, což může být další problém.

Díky moc za každý nápad, jak to vyřešit.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

32 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.