Zateplení podkroví do hřebene (vaznice)Dobrý den,
chceme se pustit do zateplení podkroví až do hřebene. Mohu poprosit o konzltaci návrhu a rady. Střecha je 70 let stará, hydroizolace a tašky 10 let, nyní byly doplněné kleštiny spojující krokve pod vaznicí (ke třem zdvojeným které existovaly) pro zpevnění konstrukce.
Uvažovaná skladba střechy
- hydrofolie v pásech neslepovaná (provětrávaná)
- krokve 12cm s vatou 10cm
- pir desky 10cm s nakašírovanou parotěsnou vrstvou (alu)
- mezera na výšku cd profilu (odraz tepla)
- sdk
V některých věcech si nejsem jistý
1/ měla by mít neslepovaná hydroizolace mezeru od zateplení (vaty)? poradce nám navrhl vatu přesně na tloušťku krokve 12cm, ale četl jsem, že to jde jen u kontaktní hydroizolace kterou nemůže profukovat a zde by měla být mezera, aby mohlo dojít k odpařování vody až do hřebene, kde folie není spojená a je mezera cca 2cm.
2/ Je v tomto případě lepší dát rolovanou vatu nebo prokládat deskovou?
3/ pokud PIR deska narazí na vaznici je izolace přerušena a pokračuje za. Krokev je lehce zakousnutá do vaznice, tedy vychází to v nejužším místě na 5cm vaty a izolovat bude pouze ta vaznice. Je možné obejít PIR deskou i vaznici viz. nákres, aby jediný přiznaný trám byl doplněná kleština.
4/ Měl by se u hřebene vytvořit větší prostor např. 10-15 cm na výšku? ne spojení pir desek na ostro? Střecha nemá vrcholovou vaznici, jsou tam pouze pospojované krokve, které pravděpodobně zpevňují latě pro tašky.
Děkuji

Upraveno autorem před více než rokem