PříčkaV rámci rekonstrukce chci do nepodsklepeného pokoje vestavět takový dvoj-kumbál/šatník/větší vestavěnou skříň, viz nákres. Kumbál je rozdělen na dvě poloviny, každá polovina samostatně přístupná z pokojů. V pokojích bude podlahové topení - klasika - anhydrit na EPS.
Sílu příčky vidím na 100 mm, z akustických důvodů (a možná i pro mně v jednodušší realizaci) ji chci udělat z pórobetonu a ne sádrokartonu.
Co mně zajímá - postavit příčku jednoduše na anhydrit, nebo "do anhydritu"?
Co vím, tak u SDK se doporučuje kvůli lepším zvukověizoilačním vlastnostem stavět příčku do anhydritu, tedy že ten končí u příčky. Platí to obecně a tedy i u "Ytongové" příčky, nebo je to vzhledem k vlastnostem zděné příčky už jedno?
Z mého pohledu - u přerušeného anhydritu, kdy příčka začíná už na tepelné izolaci (pod příčkou pro sichr bude XPS), je teoreticky lepší zvukověizolační vlastnost příčky.
U varianty příčky "na" anhydritu, bez jeho přerušení, je jasnou výhodou jednodušší realizace PT a hlavně variabilita prostoru do budoucna - když se např. rozhodnu kumbály zrušit, tak budu mít stále jednolitý podklad podlahy/podlahovku.
