Diskuse ke článku: Příklady jaderných daní v západní Evropě

Autor článku: Radek Svoboda, Česká nukleární společnost, z.s.
Plné znění článku: Příklady jaderných daní v západní Evropě
Anotace článku: O politizaci jaderné energie svědčí řada příkladů, kdy evropské vlády uvalily na provozovatele elektráren speciální daně. Poslední dění v Německu, kde vláda musí energetickým firmám vracet ekvivalent 166 miliard korun kvůli nezákonně vybrané palivové dani, je jen jedním z nich.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Jaderná daň
Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 23.06.2017 19:34 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123987
reakce na ...
Děkuji za příspěvek také z té "druhé strany".
Běžně se velké publicity dostává hlavně článkům zelených a OZE aktivistů.
O tom jak je OZE elektřina stále levnější a dokonce je (nebo velmi brzo bude) nejlevnější ze všech energií na trhu.
V kontextu tohoto článku ta tvrzení dostávají reálnější rozměry.
Srovnání cen OZE a jaderné elektřiny pak vypadá jinak.
Pokud se OZE podporuje ať už výkupní cenou, investičními dotacemi, nebo i jen přednostním odkupem a současně se na energii z jádra uvalí speciální daň.
Přitom jak OZE, tak JE jsou nízkoemisní zdroje. Měly by tedy mít také v zásadě stejně zvýhodněný přístup na trh a podobnou podporu.
Kromě toho také některé OZE (FV, méně pak VtE) způsobují další náklady a to hlavně na vyrovnávání jejich nestálého výkonu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018