Terasová zídka/opěrná zídka

Rubriky:

Reklama
Terasová zídka/opěrná zídka

Dobrý den,
rád bych se poradil ohledně technického zpracování/postupu při tvorbě terasy. Máme v plánu realizaci terasy, kterou budeme zasazovat do mírného svahu. Terasa bude skloněna směrem od domu kvůli odvodu vody, ale zahrada je svažitá směrem k domu. Proto bych se rád poradil ohledně opěrné zídky. Zídka bude z produktu BEST Stone (https://www.best.cz/best-stone-i/colormi… vše z kusů vysokých 16cm a jelikož bude terasa velká, tak převážně 100 cm kusů. Rozměr terasy bude cca 12x5m. Bude tam 2x schodiště, jedno 3m široké a druhé 2m. Na schodiště využijeme BEST Stone schod (https://www.best.cz/stone-plot/colormix-… Celková výška zídky bude 40-50cm, sklon zahrady není velký. Proto bych se rád zeptal, zda doporučujete za zeď dělat ještě opěrnou zídku např. ze ztraceného bednění. Pod schody samozřejmě vybetonuji betonové schodiště a schody usadím až na něj.
V příloze nákres plánu. Ve fotografii bude zasahovat cca do úrovně stávající pergoly, kterou odstraníme.

Děkuji

Upraveno autorem před 15 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.