Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Celosvětový projekt Global water dances (Tanec pro vodu)

Autor článku: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Plné znění článku: Celosvětový projekt Global water dances (Tanec pro vodu)
Anotace článku: Celosvětový projekt Global water dances (Tanec pro vodu) má poukázat na to, že zhruba 2,5 miliardy lidí na zeměkouli žije bez adekvátní hygieny a ročně zemře 5 milionů lidí na otravu znečištěnou vodou. Tanec pro vodu se koná od roku 2011 každé dva roky, Praha u projektu stojí od začátku.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: A co bazény?Dagmar Kopačková16.07.2017 22:15
A co bazény?Jozef Homola16.07.2017 07:35

Příspěvky
Předmět: A co bazény?
Autor: Jozef Homola
Datum: 16.07.2017 07:35 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Bude bazénů přibývat nebo se budou zakazovat?
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/voda-je-v-cesku-moc-levna-bazeny-u-vil-jsou-symbolem-plytvan/r~9a64d0f0b84a11e5928a002590604f2e/

Předmět: Re: A co bazény?
Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 16.07.2017 22:15 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104471
reakce na ...
Dobrý den, je mi jasné že vaše otázka je určitou nadsázkou. Musíme zadržet vodu v krajině, vsakovat vodu ve městech, u průmyslových areálů, skončit se zabetonovanými plochami a dvorky a povinnost vaskování přestat chápat jako úřednické pruzení. Stále je více méně samozřejmostí spíše beton a zámková dlažba než zatravňovací dlaždice a průlehy. Jen málokdy je vidět parková cesta nad úrovní terénu a odvedení vody do prohlubně, kde se může vsakovat. Ale co můžeme chtít, když například velké prostranství před Stavební fakultou a Fakultou architektury v Praze Dejvicích okolo Technické knihovny se vybetonovalo a vydláždilo. Místo aby šly fakulty příkladem studentům a ukázkou udržitelné architektury, staly se rozpáleným ostrovem, kde okolní trávníky jsou nad úrovní těchto ploch. velká parkoviště u obchodních center mají mezi řadami aut sice zatravněné pásy, ale s obrubníky a výše než parkovací stání. I s vědomím řešení ochrany před ropnými látkami je praxe spíše pozůstatkem "voda do kanalizace" než voda je poklad.
A hospodaření na zemědělské půdě, kde se ve velké míře pěstuje kukuřice a řepka s vysokými nároky na vody a s používáním techniky a plodin podporujících tuhost půdy, s nasazením chemie likvidující vše živé, co by mohlo půdu kypřit .. to je rozhodně hodně velký problém. https://voda.tzb-info.cz/vlastnosti-a-zdroje-vody/14668-novy-dotacni-program-na-budovani-zavlah-stavbu-a-obnovu-rybniku

Při poukazování na bazény se často zapomíná na fakt, že se bazény nenapouští každý rok znova. Nicméně souhlasím, že například poměr bazény plné chemie a přírodě blízká koupací jezírka je skutečně k zamyšlení.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.