ZHASÍNÁNÍ Viessmann VITOPEND 100-WDobrý den,
Jdu si k vám pro radu, mám kotel výše uvedený. Když pustil teplou vodu tak kotel normálně zapálí, zvedá výkon a teče tepla voda do té doby než voda vystoupá na 59-63 stupňů, pak kotel zhasne a čeká než průtok vody vychladne na cca 30 stupňů a pak opět zapálí a takhle furt dokola. Podobně se to děje i u topení. Kotel dostane požadavek na vytápění, zapálí výkon vystoupá na max a po chvilce klesne na minimum a tam se drží cca 3min při 35 stupních pak náhle vystoupá na cca 47 stupňů a zhasne, opět čeká než voda vychladne a zase upálí. Tento cyklus se opakuje a po každém cyklu vždy teplota stoupne cca o 2 stupně.
Budu vám vděčný za jakoukoliv radu. Děkuji.