Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: 12 tipů na snížení množství odpadu

Autor článku: Ing. Soňa Jonášová, Institut cirkulární ekonomiky, z. ú.
Plné znění článku: 12 tipů na snížení množství odpadu
Anotace článku: Problematika nadprodukce odpadu každým dnem získává na vážnosti. I z tohoto důvodu se ve světě rozmáhá trend směřující k nulovému odpadu. Ačkoli zní tato představa ambiciózně, není zase tak obtížné se k ní alespoň přiblížit.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Třídění odpadu je nejdůležitějšíMartin Vala24.10.2017 17:23
Zbytečné odpadyVladimír Křen05.08.2017 06:17

Příspěvky
Předmět: Třídění odpadu je nejdůležitější
Autor: Martin Vala
Datum: 24.10.2017 17:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126322
reakce na ...
Zásadní je třídění odpadu- vždyť okolo 90% odpadu lze dále zpracovat. Přitom naprostou větčinu vyhodíme a následně jej musíme pálit, nebo se ho jinak zbavovat a další výrobky vyrábět zbytečně nákladě. Každý by měl mát doma koš na tříděný odpad- třeba něco takového: http://i-market.cz/1359-odpadkove-kose a veškerý odpad třídit. Za netříděný odpad by měly být nějaké formy pokut.

Předmět: Zbytečné odpady
Autor: Vladimír Křen
Datum: 05.08.2017 06:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Pamatuji doby kdy bylo skoro vše ve vratných obalech. Dnes je vratný obal pouze pivní lahev. K šetrnému zacházení dokážete možná přesvědčit pár lidí v okolí ale v tom chudším světě je vyhození obalu otázka prestiže "nejsem tak chudý abych obal nemohl vyhodit". Dokud výrobce obalu nebude mít v nákladech i jeho likvidaci tak se nic nezmění.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.