Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Recyklovaná voda pro zalévání kapkovou závlahou

Autor článku: Ing. Jakub Vejsada
Plné znění článku: Recyklovaná voda pro zalévání kapkovou závlahou
Anotace článku: U článku Jak by měli hygienici přistupovat k návrhům na využití vyčištěných odpadních vod? – díl I. se jeden ze čtenářů ptal na zalévání kapkovou závlahou. Nyní si můžete přečíst odpověď odborníka na závlahy.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: páchnoucí špinavá voda z čističky?
Autor: Dětřich Daněk
Datum: 25.10.2017 17:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126328
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
- Souhlasím, že rozstřikování je absolutně vyloučené.
- Nejsem si jist, zda doporučení k čepání podzemních vod - jejichž zásoby nejméně deset let stále klesají - je moudré.
- Nejsem si jist, zda máme s autorem na mysli stejnou kvalitu vody. Z jeho popisu bych usuzoval spíše na přepad z jímky.
- Nejobyčejnější čistička Asio má atest na vypouštění vody do potoka či podzemí, takže by to tak strašné být nemuselo. Jistě, viry, bakterie a plísně tam budou, ale doufám, že by se s tím mohl humus nějak poprat. Chemikálie také (alespoň nás to povede k jejich snižování), případný fosfor z praní bude užitečný.
Voda se nemusí do zásoby shromažďovat, z domu odtéká v podstatě stále i v době sucha, protože se stále pije, pere, vaří, myje a splachuje... V době sucha by i to málo, co normálně teče do kanálu pomohlo stromům a keřům k zachování úrody a k částečnému dorovnání ztrát.
Je mi jasné, že ať je provoz čističky schválen k provozování v jakém-koliv režimu, nikdy zcela neuniknu poplatkům státu...
-Stočné mi Vodovody a kanalizace neodečtou, není to měřitelné...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.