Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Závěry z konference v Hradci Králové k požární ochraně historických staveb

Autor článku: Eva Polatová, Národní památkový ústav
Plné znění článku: Závěry z konference v Hradci Králové k požární ochraně historických staveb
Anotace článku: Konference se zabývala příčinami vzniku požáru na památkových objektech a jejich následnou obnovou, možnostmi jejich vybavení požárně bezpečnostními zařízeními, finanční náročností instalací požárně bezpečnostních zařízení, rekonstrukcemi a s tím spojenými požadavky.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: K zajistění kostela sv. Mikuláše v Hradci Králové SHZ
Autor: Jiří Balský
Datum: 21.11.2017 19:36 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126553
reakce na ...
Jako jeden z hlavních organizátorů konference jsem rád za tento příspěvek, avšak považuji za důležité doplnit následující:
- konference otevřela řadu otázek a dala prostor k diskusím o možnostech a llimitech možných řešení SHZ (stabilních hasicích zařízení)
- nabídla jedinečnou možnost shlédnout na místě dokončovanou instalaci SHZ na bázi plynu v kostele sv. Mikuláše v Hradci Králové (akce je kompletně financována městem Hradec Králové, jedná se o stavbu v majetku města)
- předvedené řešení, u něhož správnost volby ověří až případná praxe, kterou si fakticky nikdo nepřeje, bylo ve fázi přípravy konzultováno a následně projednáno s Národním památkovým ústavem a odborem památkové péče Magistrátu města Hradce Králové, tj. je zcela legitimní
- konference tedy nabídla prostor pro diskusi nad vhodností různých řešení SHZ, jejím závěrem však není zpochybnění předvedeného konkrétního řešení ve zmíněném kostele sv. Mikuláše.

Za důležíté také považuji, že již v rámci konference a následně v některých regionech došlo k dalším kontaktům mezi NPÚ, HZS i zástupci vlastníků kulturních památek (například některá biskupství), která dle mého přesvědčení povedou ve výsledku k posílení preventivní požární ochrany hodnotných historických staveb. Za nejzásadnější považuji to, aby se NPÚ, HZS a vlastníci dokázali shodnout na prioritách požární ochrany (výběr objektů, míra požárního zabezpečení dle všech významných okolností) a podle nich cílevědomě postupovali. Maximální zvýhodnění resp. finanční podpora protipožárních opatření ze strany státu by tomu měla co nejvíce napomáhat.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama