Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Obnovitelné zdroje v ČR v roce 2016

Autor článku: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Plné znění článku: Obnovitelné zdroje v ČR v roce 2016
Anotace článku: Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo podrobnou statistiku využívání v OZE v ČR. Údaje u moderních obnovitelných zdrojů pokrývají posledních 15 let, ale u tradičních zdrojů (vodní elektrárny, palivové dřevo) sahá až do poloviny minulého století. Čtenářům přinášíme jak tuto statistiku, tak vybrané ukazatele.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: využívání tepa z OZE
Autor: Josef Zapletal
Datum: 29.11.2017 23:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Pokud se podíváme na využívání tepla z OZE u nás, pak většina té energie je ze dřeva a dřevního odpalu. Velká část toho, co se dnes navíc pálí dříve zůstávala v lese a časem se přeměnila na humus. Ne jen, že svým hospodařením oslabujeme naše lesy, ale ještě masivním pálením dřeva v malých zdrojích zamořujeme obce jemným prachem. Podíl inteligentních zdrojů tepla z OZE jako jsou moderní spalovny odpadu, termální kolektory a teplená čerpadla zůstává minimální, přitom vývoj měl jít právě tímto směrem. Stát by měl přece podporovat rozvoj technologicky nejvyspělejších řešení a ne vypsat program pro podporu kotlů, které byly technologickou novinkou před 20 lety a už se prakticky nemají kam vyvíjet.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama