Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Rekordní výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu v roce 2017

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Rekordní výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu v roce 2017
Anotace článku: Podíl výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů dosáhl v roce 2017 rekordních 38,5 %. Ekologická zařízení vyrobila loni 210 terawatthodin energie a dodaly do sítě o 16,1 % více energie než v předchozím roce (181 TWh).

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Kdo chce hledá způsob. Kdo nechce hledá důvod.Tomáš tom23.01.2018 09:10
vývoj energetiky v NSRJosef Zapletal22.01.2018 00:47

Příspěvky
Předmět: Kdo chce hledá způsob. Kdo nechce hledá důvod.
Autor: Tomáš tom
Datum: 23.01.2018 09:10 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Krásná data a průběžné výsledky. Jen houšť a větší kapky.

Předmět: vývoj energetiky v NSR
Autor: Josef Zapletal
Datum: 22.01.2018 00:47 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Zdroj s 10% využitím bude při 10% podílu na celkové výrobě dosahovat hodnot aktuální spotřeby od 0 % - po většinu času až do hodnot přesahující 100% aktuální spotřeby. FV panely mají asi 10% využití VTE na souši asi 22%. Pokud slunce dnes v Německu pokryje 6% a vítr 13% spotřeby pak už se blížíme situaci, kdy další růst OZE povede spíše k jejich častějšímu odpojování od sítě a poklesu cen silové el. pod nulu než k růstu výroby. Aby se OZE mohly dále rozvíjet bude nutno v Německu vybudovat rozsáhlé akumulační kapacity, bez nich to dále nepůjde. Tohle bude stát stovky miliard eur. Německé domácnosti si tak zcela určitě udrží členství v klubu zemí s nejdražší el. energií na světě. Samozřejmě s růstem podílu výroby OZE nestoupá potřeba akumulace v síti lineárně, protože se prodlužuje doba po kterou je nutno akumulovat nejdříve jsou to jen hodiny , pak už dny a nakonec týdny nebo i měsíce ( třeba způsobem akumulace el. energie do umělého zemního plynu nebo jiných paliv). Je logické že cena nestabilních OZE bude růst a proto Německo bude nuceno přejít na stabilnější zdroje základem se stanou obří mořské farmy s ročním využitím až 60% a maximem výroby v zimním období. Dojde k silné centralizaci zdrojů a přenosu energie na velké vzdálenosti - tedy k přesnému opaku proklamovaného vývoje. Tyto mořské VTE jsou nákladné zdroje a cena el. energie pro Německé domácnosti tak v budoucnu dále poroste, přesto patrně Německo dosáhne svého cíle a někdy v budoucnosti ( za 50 let ?) bude více než 80% celkové energie v Německu z OZE, drtivá většina této energie bude pocházet právě z VTE na moři, je třeba si uvědomit ,že celkový podíl OZE na všech energiích v Německu je dnes podobný jako u nás. Podobné jsou na tom i emise CO2 na obyvatele.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama