Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Proces schvalování staveb přehledně

Autor článku:
Plné znění článku: Proces schvalování staveb přehledně
Anotace článku: Proces povolování staveb je poměrně složitá procedura. Stavební zákon řeší všechny typy staveb, od nejmenších, jako jsou garáže, ploty, rodinné domy, až po ty největší, jako jsou velké haly a průmyslové objekty. Jak se v něm ale vyznat? Co se vztahuje na konkrétní stavbu z hlediska jejího povolení? Pomůže vám přehledná tabulka. Platnost tabulky je od novely stavebního zákona od 1. 1. 2018.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
chyby v přehledové tabulceLukáš Střížek28.01.2018 16:50
Skladování nebo manipulaci s hořlavými látkami a zásobníky LPGMiroslav Dvořák27.01.2018 13:45

Příspěvky
Předmět: chyby v přehledové tabulce
Autor: Lukáš Střížek
Datum: 28.01.2018 16:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100071
reakce na ...
DD,
musím na základě aktuálních zkušeností mého kamaráda konstatovat, že uvádíte nesprávné informace.
U stavby, kde zasahuji do nosných kcí, měním vzhled i využití, stavba je na cizím pozemku bez souhlasu či vůbec nějakého vyjádření majitele pozemku, stavba nesplňuje OTPéčko ani požární předpisy, tak to lze všechno provést bez jakéhokoliv stavebního řízení.
Stačí aby stavební úřad ověřil tzv. zjednodušenou dokumentaci (pasport), aniž by o tom informoval dotčené majitele pozemků a sousedy.
Má to však velkou výhodu. Postavím si novou stavbu. Na tu samozřejmě neexistuje žádná dokumentace, takže na výzvu stavebního úřadu zpracuji pasport. Tento pasport úřad ověří a to je vše co stačí aby nová stavba byla zapsána do KN. Žádná vyjádření kohokoliv nejsou potřeba. Toto je oficiální vyjádření MMR jakožto nejvyššího úřadu. JUDr. Křeček dokonce písemně potvrdil, že pokud by měl stavební úřad zahájit řízení o odstranění nepovolené stavby u níž ověřil pasport, tak by se pouze dostal do absurdní situace.
A Vy jakožto právní kancelář ,na kterou se můj kamarád obrátil, do dnešního dne nereagovala.
Takže Vás žádám nešiřte zde bludy. Realita je zcela jiná.

Předmět: Skladování nebo manipulaci s hořlavými látkami a zásobníky LPG
Autor: Miroslav Dvořák
Datum: 27.01.2018 13:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127063
reakce na ...
1) Zajímalo by mě, jaký schvalovací proces je nutný pro skladování nebo manipulaci s hořlavými látkami nebo látkami, které mohou způsobit znečištění životního prostředí?

2) Zajímalo by mě, zda územní souhlas na stavbu zásobníků pro zkapalněné uhlovodíkové plyny do celkového objemu 5 m3 určené výhradně pro odběr plynné fáze platí i pro firmy/právnické osoby nebo pouze pro fyzické/soukromé osoby?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama