Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Jak funguje superkapacitor?

Autor článku: Battery University, překlad: Petra Šrubařová
Plné znění článku: Jak funguje superkapacitor?
Anotace článku: Superkapacitor, známý také jako ultrakapacitor či dvouvrstvý kondenzátor, se od běžného kondenzátoru odlišuje svou velmi vysokou elektrickou kapacitou. Na rozdíl od baterie, která využívá elektrochemické reakce, ukládá kondenzátor energii pomocí statického náboje. Vytvořením rozdílu elektrických potenciálů mezi kladnou a zápornou elektrodou dochází k nabíjení kondenzátoru.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: startování automobilu
Autor: Josef Zapletal
Datum: 10.02.2018 19:07 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
- je asi hlavní aplikace superkondenzátorů. Vysoký startovací proud dodá kondenzátor a pak se rychle nabije Jednak se tím zvyšuje životnost akumulátoru a jednak je možno použít podstatně menší a levnější olověnou baterii. Další výhoda je velmi rychlé nabití kondenzátoru z alternátoru to se hodí pro vozy , které jezdí krátké trasy ( například poštovní vozy, ale i řidiči co jezdí krátké trasy do práce). Hotovou aplikaci pro montáž do auta je možno koupit a to i za poměrně příznivou cenu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.