Diskuse ke článku: 15 let od úmrtí Vladimíra Fridricha

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: 15 let od úmrtí Vladimíra Fridricha
Anotace článku: Jeho jméno je spojeno s dobou, kdy práce topenáře, projektanta zdrojů tepla a distribuce tepla, byla spojena s velmi omezeným sortimentem materiálů. Přesto zařízení, na kterých se podílel, spolehlivě fungovala a dodávala teplo do stovek tisíců domácností.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Autor: Ladislav Tintěra
Datum: 08.03.2018 12:52 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103769
reakce na ...
Patřím k těm topenářům, kteří se s Vladimírem Fridrichem potkali hned po konci studií. Do jeho působiště v Atelieru 9 Vojenského projektového ústavu nastupovali vojáci základní vojenské služby. Tedy - topenáři a vzduchaři, ale jinak se mezi ně často zamíchali synkové různých stranických tajemníků a jiných mocných tehdejšího světa. Tehdejším Stavebním silničním praporům se říkalo "pétépáci naruby". Spíš kvůli tomu, že záklaďáci tam chodili na nestandardní vojnu a důstojníci spíše za trest. Po páté ráno jsme z kasáren v Horních Počernicích vyjížděli do VPÚ. Historky o naší vojenské službě jsou snad ještě teď vojenským tajemnstvím. Vladimír Fridrich nás měl občas na koberečku za všechny průšvihy, které jsme coby vojáci dělali. Mnoho z nich nám pomohl vyžehlit a tak jsme základní službu přežili a mohli se vrátit do svých domovských projekcí. Pak jsme se dlouho potkávali na "technických útercích", což byl úžasný fenomén těch let - odpolední setkání a přednášky na Strojní fakultě. Tam často přicházel v uniformě s podplukovnickými výložkami. To jsem se mu občas po vojensku v pozoru hlásil a vyslechl si "hele, neblbni...". Běžel čas, a jak plynul, z proseb o radu se občas vyvinula diskuse a po dlouhé, dlouhé době mi přišel první mail abych poradil já jemu. Příjemný pocit, příjemná vzpomínka. Pak žádosti o článek do časopisu s tím "když mi napíšeš článek, namaluju ti obrázek...". No článků bylo málo a obrázků ještě méně. Škoda, asi jsem se měl víc snažit...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czMajitel komplexu Transgas na Vinohradské třídě v Praze požádal o demoliciInoutic radí s výběrem vchodových dveříArchitekti: Češi už nechtějí centra jen s obchody, žádají zábavuCo je to blesk, jak se chovat doma i venku za bouřky a jak funguje hromosvod?