Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Evropa zná novou strategii pro nakládání s plasty

Autor článku: Ing. Soňa Jonášová, Institut cirkulární ekonomiky, z. ú.
Plné znění článku: Evropa zná novou strategii pro nakládání s plasty
Anotace článku: Je lehký, levný, je všude a už bez něj nemůžeme žít. Plast je fantastický materiál, který nás doslova obklopuje. Už je i ve vodě, vzduchu, půdě. Ačkoliv se jedná o materiál, bez kterého by pokrok dnešní doby určitě nebyl tam, kde je nyní, ale zároveň je třeba přehodnotit způsob, jakým nad ním přemýšlíme a začíst si klást základní otázky.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
ŘešeníPetr Much13.03.2018 07:02
UžitíVladimír Křen11.03.2018 19:41

Příspěvky
Předmět: Řešení
Autor: Petr Much
Datum: 13.03.2018 07:02 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Řešení je jednoduché. Výrobci na nic jiného než na peníze neslyší. Takže poplatky za uvádění odpadů na trh by měly být stanovovány dle toho, jak snadno lze ten konkrétní obal recyklovat.

Takže pokud to bude kombinovaný obal nebo plast, který prakticky nelze recyklovat, musí být tento poplatek třeba 10x nebo 50 x vyšší než dnes. Prostě aby jeho výše odradila od jeho používání.

Další nesmysl EU bylo řešení recyklace odvozem do Číny. Kde je ekologie ? Už jen ta přeprava.

Předmět: Užití
Autor: Vladimír Křen
Datum: 11.03.2018 19:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Je třeba si položit otázku komu to vyhovuje. Současný stav vyhovuje hlavně výrobcům obsahu plastového obalu. Výrobce prodá obal producetovi hlaně nápojů a více se nestará. Když bude v ceně výrobku i cena za likvidaci obalu tak si každý rozmyslí zda výrobek v obalu bude kupovat.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.